Czas pożegnań i nowych początków
W piątek, 25 kwietnia, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas piątych Technikum im. płk. Józefa Hartmana w Sędziszowie. W Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II, świadectwa oraz dyplomy odebrali absolwenci trzech kierunków: technik transportu kolejowego, technik informatyk oraz technik mechanik. Był to dzień pełen emocji – radości, wzruszeń, ale również refleksji nad tym, jak szybko minęły te wspólne lata.
Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru technikum młodszym rocznikom. Następnie wszyscy zebrani na akademii uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły wysłuchali przemówienia Dyrektora Zespołu Szkół Grzegorza Pyzowskiego oraz zaproszonych gości. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością pani Renata Basoń, która odczytała list w imieniu Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny, Burmistrz Sędziszowa pan Wacław Szarek, Naczelnik PKP LHS pan Andrzej Ryczko, który także odczytał list w imieniu Prezesa Zarządu PKP LHS w Zamościu, pana Łukasza Góreckiego oraz Dyrektor Świętokrzyskiego Zakładu Przewozów Regionalnych pan Robert Zaborski.




























Głos zabrały także wychowawczynie klas piątych: pani Renata Wcisło i pani Beata Dębska. Były to przemówienia pełne wspomnień, podziękowań, emocji i życzeń. W imieniu rodziców przemówienie wygłosiła pani Jolanta Wojtkowicz, a w imieniu klas piątych kilka słów do zebranych skierowali A. Chyla oraz D. Krzosa.




Po przemówieniach nadszedł czas na wręczenie świadectw tegorocznym absolwentom. Wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody za osiągnięcia edukacyjne, sportowe oraz działalność na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Pięcioro uczniów z najwyższymi wynikami, którzy jako pierwsi pojawili się na scenie to: A. Chyla, Ł. Bratek, Ł.Sacharz, W.Wójcik i D.Pawlikowski. Nie zabrakło także listów gratulacyjnych dla rodziców oraz podziękowań za wieloletnie i bezinteresowne wsparcie udzielane placówce.




































Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez młodsze roczniki – pojawiły się piosenki w wykonaniu A. Wójcik, układy taneczne z udziałem uczniów i uczennic z klasy 3a, 3b i 4b. Punktem kulminacyjnym były wspomnienia w formie prezentacji, które wywołały wiele uśmiechów (i niejedną łzę), a także słowa pożegnania skierowane do absolwentów przez uczniów klas trzecich i czwartych N. Jaros i K. Schneidera oraz prowadzących akademię: D. Zasadę i P. Czoka.




Na zakończenie uroczystości w powietrzu unosiła się mieszanka wzruszenia, radości i sentymentalnego nastroju. Były uśmiechy, ciche łzy i serdeczne uściski – symbole więzi, jakie przez lata połączyły uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Choć każdy z maturzystów rusza teraz w swoją stronę, ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci – jako piękne zakończenie wspólnego rozdziału i początek nowych życiowych przygód.




Drodzy absolwenci, niech to, co było – zostanie pięknym wspomnieniem, a to, co przed Wami – stanie się spełnionym marzeniem. Idźcie przez życie z odwagą, sercem i wiarą w siebie. Powodzenia na maturze – to dopiero początek pięknej drogi.
/RW/
Fot./PW/