”DZIEŃ ZIEMI 2026”
Róbmy wszystko, żeby oprócz wycinania drzew sadzić nowe, niech coś i po nas zostanie.

Las to nasze dobro publiczne – jest ważnym elementem otaczającego nas świata. Zatrzymuje wodę, której mamy coraz mniej, tworzy przyjazny mikroklimat, daje nam spokój i dobrą energię. Ponadto stanowi naturalną ostoję wielu , zwierząt i roślin, nazywany jest „żywą fabryką tlenu” Każdego roku w ramach akcji ,, Dnia Ziemi „ Nadleśnictwa Państwowe przeprowadzają odnowienia i zalesienia na ogromną skalę. Młodzież Zespołu Szkół w ramach tej akcji już po raz drugi , pod czujnym okiem leśników, uczyła się, jak prawidłowo sadzić drzewka ( w br. sadzonki Dębu ), aby zwiększyć ich szanse na przyjęcie się. Dla wielu uczestników była to, nie tylko cenna lekcja, ale też okazja do odpoczynku od telefonów. Po ciężkiej pracy , z dobrymi humorami uczniowie mogli upiec kiełbaski na ognisku i delektować się ich smakiem. Nasi uczniowie, angażując się w sadzenie lasu pokazali , że są odpowiedzialni za środowisko, dali przykład pozytywnych postaw społecznych. Dziękujemy za chęć uczestnictwa przedstawicielom klas 2a ,3a, 3b,3c,4c.
















































