EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY „Prawo vs. Hejt. Szkoła wolna od hejtu”.

PRAWO to tylko słowo, słowo, które nabiera znaczenia, kiedy się z nim zetkniemy w życiu.
W dniu 08.12.2025r. w Zespole Szkół w Sędziszowie odbyły się ważne prelekcje dotyczące edukacji prawnej młodzieży, które przeprowadziła pani Małgorzata Zaczkowska- Stępień wieloletni adwokat i mediator sądowy.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: I a, II a, II b, III a, III b i IV a. Głównym celem spotkań było zapoznanie młodzieży z przepisami prawnymi dotyczącymi odpowiedzialności karnej za popełniane czyny oraz uświadomienie młodym ludziom czym jest hejt, stalking, cyberprzemoc, mowa nienawiści i przemoc w sieci. Pani mecenas wyjaśniła również, jak skutecznie reagować, gdy stajemy się świadkami lub ofiarami takich czynów.
Uczestnicy tych zajęć, nauczyciele oraz dyrektor wyrazili swoje ogromne zadowolenie z przeprowadzonych wykładów i wolę kontynuacji podobnych działań w przyszłości.
Serdecznie dziękujemy za profesjonalizm i cenną lekcję prawa!
/JW/





