Niezłomni Bohaterowie

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych odbyła się w naszej szkole
uroczysta akademia, której celem było przypomnienie historii żołnierzy podziemia
niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o wolność Polski.
Akademię rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu
państwowego. Następnie uczniowie przedstawili krótki rys historyczny dotyczący
działalności Żołnierzy Wyklętych. W prezentacji multimedialnej przypomniano sylwetki
bohaterów oraz trudne realia powojennej Polski, w których przyszło im działać. Podczas
części artystycznej zaprezentowano wiersze oraz utwory muzyczne o tematyce patriotycznej.
Akademia była okazją do refleksji nad historią naszego kraju oraz nad znaczeniem pamięci o
tych, którzy walczyli o jego niepodległość.
J.P./W.S.