ŚLUBUJEMY…!

W piątek, 24 października, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – Ślubowanie Klas Pierwszych. To właśnie tego dnia uczniowie Technikum Transportu Kolejowego, Technikum Logistycznego oraz Szkoły Branżowej I stopnia oficjalnie dołączyli do szkolnej społeczności.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, po czym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar technikum im. płk. Józefa Hartmana, przyrzekając sumienną naukę, uczciwość i godne reprezentowanie swojej szkoły. W kilku słowach zwrócił się do zebranych pan dyrektor Grzegorz Pyzowski oraz niektórzy z zaproszonych gości.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością: Maria Barańska – Wicestarosta Powiatu Jędrzejowskiego, Wacław Szarek – Burmistrz Sędziszowa, Andrzej Ryczko – Naczelnik PKP LHS Sędziszów, Grzegorz Łukasik – Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach w PKP PLK oraz Przyjaciele Szkoły, właściciele firmy KDS WELDMONT: Artur Dziub i Kamil Szczepaniak.

Krótkie przemówienia wygłosiły także wychowawczynie klas pierwszych: pani Renata Wcisło i pani A. Malmur-Ptak.

Nie zabrakło również artystycznych emocji! Uczniowie klasy 1a: A. Wilwer, A. Purski, Z. Fira, P. Piątkowska oraz O. Hołota zaprezentowali wzruszające i motywujące piosenki, które przypomniały wszystkim, że warto dążyć do swoich celów, nawet jeśli droga nie zawsze jest prosta.

Publiczność zachwycił także występ uczennic ze szkolnej grupy tanecznej: J. Łazarz, M. Gaworek, S. Wywiał, K. Sobieraj i J. Sobieraj, który był pełen energii, uśmiechu i młodzieńczego zapału.

Najwięcej śmiechu wzbudziły jednak humorystyczne scenki dotyczące przyszłych zawodów: A. Purski i Z. Fira wystąpili w roli kolejarzy, którzy zawsze są na właściwym torze, D. Kamiński i P. Piątkowska w roli logistyków czyli ludzi, którzy potrafią wszystko zaplanować, natomiast A. Synal i P. Budziosz rozśmieszyli wszystkich w roli monterów, czyli specjalistów od wszystkiego.

Uroczystość poprowadzili D. Zasada oraz P. Czok, którzy kolejny raz zachwycili wszystkich w roli konferansjerów.

Całe wydarzenie przebiegło w radosnej i serdecznej atmosferze. Młodzież udowodniła, że potrafi połączyć powagę chwili z dobrym humorem i pozytywną energią.

Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy im wielu sukcesów, wytrwałości oraz realizacji wszystkich marzeń – tych małych i dużych.

/RW/