ŚWIATŁO PAMIĘCI W HOŁDZIE POLEGŁYM

W dniu 18 września 2025r. , grupa młodzieży z klasy 1a i 1b wraz z nauczycielami: panią Renatą Wcisło i panem Jarosławem Piecem oddała cześć ofiarom agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę we wrześniu 1939r. Udaliśmy się na położony nieopodal Cmentarz Ofiar Egzekucji w Swaryszowie. Wcześniej zapaliliśmy znicz pod tablicą upamiętniającą ofiarę agresji sowieckiej – aspiranta policji Bolesława Gruszeckiego. Na cmentarzu, krótki referat na temat agresji we wrześniu 1939r. przedstawił uczeń kl. Ia Karol Krzysztofik. Następnie głos zabrał nauczyciel historii – Jarosław Piec. Na zakończenie tej wyjątkowej wizyty oddaliśmy hołd poległym, zapalając znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary II wojny światowej. Chwilą ciszy uczciliśmy ich bohaterską śmierć, przypominając sobie, jak wielką cenę zapłacili za wolność ojczyzny. Spotkanie to nie tylko wzbogaciło wiedzę historyczną, ale także skłoniło do refleksji nad wartością pokoju i pamięci o przeszłości.