Uczniowie ZS na wycieczce w Gdańsku – relacja z 3-dniowej wycieczki
DZIEŃ 1:
Nasza 3-dniowa przygoda w Gdańsku zaczęła sie interesującą lekcja historii o wolności i demokracji.
*Zwiedziliśmy Stocznię Gdańską i Europejskie Centrum Solidarności-
miejsce symboliczne dla dziejów Polski. Muzeum poświęcone nowoczesnej historii oraz ruchowi zapoczątkowanemu przez ZZ Solidarność. Miejsce ilustrujące upadek komunizmu w Europie. Muzeum interaktywne, nowoczesnej. ECS jest wewnątrz pełne zieleni i pod względem architektonicznym robi olbrzymie wrażenie.
*Następnie spacerowaliśmy po Ogrodzie Oliwskim, ciesząc sie słońcem i piękną pogodą. Uczestniczyliśmy w koncercie organowym w Katedrze Oliwskiej i podziwialiśmy piękno tego wyjątkowego zabytku.
Te wyjątkowe miejsca poznawaliśmy dzięki profesjonalnej i bardzo zaangażowanej pani przewodnik- dzięki której lepiej zrozumieliśmy historię Gdańska.
Dzień zakończyliśmy wyjściem nad morze i spacerem po plaży.
Wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia naszego Sponsora – Kolei LHS, która pokryła część kosztów wycieczki.
Serdecznie za to dziękujemy!

cdn……..
DZIEŃ 2:
Drugi dzień to intensywne zwiedzanie Gdańska. Podróż przez historię i piękno tego miasta.
Spacerowaliśmy po sercu miasta- od Ratusza przez Dlugi Targ obok Fontanny Neptuna aż po Bazylikę Mariacką i średniowieczny Żuraw.
Następnie wjechaliśmy na 32 piętro budynku Olivia Star, skąd podziwialiśmy panoramę całego Trójmiasta i Zatoki Gdańskiej.
Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej- wyjątkowa lekcja historii dla naszej młodzieży.
Uczniowie mogli zobaczyć unikalne eksponaty, multimedialne prezentacje i poruszające świadectwa tamtych tragicznych czasów. To doświadczenie zrobiło ogromne wrażenie- pelne refleksji, emocji i zadumy nad losem ludzi w czasie wojny.
Dzień zakończyliśmy wizytą na Westerplatte.
Dziękujemy naszemu Sponsorowi- PKP LHS, która umożliwiła realizację tego wyjazdu.
cdn…..
DZIEŃ 3:
Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku.
To wyjątkowa okazja by z bliska zobaczyć nowoczesne rozwiązania w transporcie szynowym, zdobyć cenne informacje i poszerzyć wiedzę o branży kolejowej.
Podczas targów spotkaliśmy się z naszym sponsorem- PKP LHS, którego wsparcie umożliwiło nam udział w tym wydarzeniu.
Rozmowy z przedstawicielami firmy PKP LHS, to dla uczniów nie tylko inspiracja ale i szansa na nawiązanie kontaktów, pogłębienie współpracy z przedsiębiorstwem oraz możliwość przyszłego rozwoju zawodowego.
To doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości – bo kolej to nie tylko zawód ale i pasja!
Pełni wrażeń, wiedzy i nowych doświadczeń, wróciliśmy do domu, bogatsi o niezapomniane wspomnienia.
Cała wycieczka mogła odbyć się dzięki wsparciu naszego sponsora PKP LHS.
Dziękujemy serdecznie!
(Opiekunami na wycieczce byli: R. Bartos, Z. Krupa, A. Łazarz)
/RB/















































